Plaukų šaknys, yra tam tikrame poodiniame sluoksnyje, turi pastoviai gauti normalų maitinimą iš vidaus. O kad tai vyktų pastoviai, reikia, kad organizmas būtų sveikas ir funkcionalus. Tuo tarpu mūsų dienomis vien tik įtemptas gyvenimo ritmas ir darbo intensyvumas ypatingai esant labai mažam judėjimo aktyvumui gali skatinti įvairesnių susirgimų atsiradimą, kurie yra tiesiogiai susiję su nervų sistemos įtampa.

Staiga smarkiai slinkti plaukai gali dėl įvairiausių priežasčių: endokrininės sistemos sutrikimai, medžiagų apykaitos sutrikimai, hormonų sistemos pusiausvyros sutrikimai, neštumas, odos ir infekcinės lygos, organizmo intoksikacija, atsiradusi dėl šalinimo sistemos disfunkcijos ar dėl didelio vaistų kiekio ir intensyvaus lygų gydymo, galvos odos anemijos, lygiai kaip ir nervų sistemos išsekimas, stiprus šokas ar stresas, pervargimai, neracionalus maitinimas, miego trūkumas, pilnaverčio poilsio ir buvimo gryname ore trukūmas ir begalės kitų priežasčių gali išprovokuoti plaukų slinkimą ir tolimesnį nuplikimą.

Natūralus plaukų slinkimas (natūrali plaukų kaita, kai kasdien iškrenta nuo 30 iki 100 plaukų), slinkimo paūmėjimai pavasario ir rudens metu neturi nieko bendro su nuplikimu, nes iškritusių plaukų vietoje atauga tokie pat nauji plaukai. Nuplikimo atvėju padidintas slinkimas yra susijęs su tuo, kad išslinkusių plaukų vietoje nauji plaukai nesiformuoja arba formuojasi silpnesni ir išslenka greičiau. Prasidėjęs netikėtas stiprus plaukų slinkimas gali būti sąlygojamas imuninės sistemos susilpimui arba ligoms, bet dažniausia tai yra nervinio streso, įtampos išdava. Nervų sistemos veikla veikia kraujotaką, todėl esant stresui oda prastai aprūpinama krauju.

Stipresniam slinkimui prasidėjus nepatartina daryti cheminio plaukų sušukavimo, dažymo, reikia elgtis su plaukais ypač rūpestingai ir švelniai. Nuplikimas gali prasidėti ir nuo mechaninių veiksnių, kai viršugalvyje yra pastoviai stipriai įtempiami ir pastoviai stipriai suveržiami plaukai į uodegytę ar kitokią šukuoseną. Išslinkę plaukai gali ataugti vėl, bet jie, paprastai, būna ženkliai silpnesni.

Plaukų slinkimas "Ąžuolyno medicininiame SPA" gydomas PRP autologonių ląstelių injekcijomis, bei naudojant vitamininę mezoterapiją.