Sąnarių gydymas

Sąnarys – tarpusavyje kaulus jungianti jungtis, kurią sudaro sąnarinė ertmė, sąnarinė kremzlė bei sąnarinė kapsulė. Kaulus nuo trinties saugo kremzlė: ji tarpusavyje jungia raumenų sausgyslės, osąnarių uždegimas pačiame sąnaryje yra šiek tiek „skysčio“, kuris sutepa kremzlinius paviršius, todėl sąnariai netraška, o kaulai juda netrukdomai. Dėl sąnario gebame judėti laisvai ir nevaržomai, tačiau ilgainiui, ypač tiems, kurie sportuoja ar dirba fizinį darbą, sąnarių kremzlė susidėvi ir dėl to pradeda traškėti sąnariai, vėliau ima juos skaudėti. Tokiu atveju geriausias sprendimas – sporto medicina.

Kodėl skauda sąnarius?

Sąnarių skausmas — tai problema, kuri ištinka daugelį ir taip sumažina gyvenimo džiaugsmą bei įvairias fizines galimybes. Dar blogiau, mažai kas žino, kaip kovoti su sąnarių skausmais ir vėl pradėti gyventi pilnavertį gyvenimą. Sąnarių skausmo priežastys gali būti įvairios: sąnarių uždegimas (pavyzdžiui, artritas), sausgyslių uždegimas, taip pat ir infekcijos, kurios dažnai būna lydimos sąnario patinimo, šilumos pojūčio sąnario srityje ir kt. Kadangi sąnarių skausmas yra itin nemalonus pojūtis, trukdantis atlikti kasdienius darbus, sąnariams turi būti taikomas gydymas, ypač todėl, kad šaltą, lietingą dieną, skausmas visuomet sustiprėja ir sumažina paciento aktyvumą.

Kur kreiptis?

Kad sąnarių skausmas netrukdytų jaustis gerai, rekomenduojame apsilankyti Ąžuolyno medicininėje klinikoje, kuri yra licencijuota Valstybine sveikatos priežiūros veiklos akreditacija. Čia sąnarių gydymo paslaugas atlieka kvalifikuotas gydytojas ortopedas, kuris suteikia visas būtinas konsultacijas ir atsako į visus Jus dominančius klausimus. „Ąžuolyno medicinos klinikoje“ sąnarių gydymas atliekamas trimis būdais:

  • injekcijos į sąnarius/skausmo gydymas hialuronu;
  • gydymas trombocitų koncentratu (PRP);
  • gydymas ir trombocitų koncentratu, ir hialuronu (klinikiniai tyrimai rodo, jog kompleksinis gydymas yra efektyviausias);

Kuris gydymo būdas geriausias Jums, nuspręs Jūsų gydytojas, diagnozavęs susirgimą. Sąnarių gydymas trombocitų plazmos injekcijomis yra inovatyvus, klinikiniais tyrimais patvirtintas gydymo būdas, kurį sukūrė šveicarų kompanija „Regenlab“. Šis gydymo metodas šiuo metu yra itin populiarus pasaulyje ir vis labiau populiarėjantis Lietuvoje. PRP injekcijos populiarėja todėl, kad yra itin veiksmingos, nesukelia jokių komplikacijų ar šalutinio poveikio.

Kaip atliekama PRP injekcija?

Procedūra nėra sudėtinga – specialistas iš venos paima nedidelį kiekį kraujo (apie 25 ml.), kraujas specialiai apdorojamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas, dar vadinamas PRP. Vėliau koncentratas suleidžiamas į pažeistą/skausmingą vietą. Šios injekcijos, tai puiki sąnarių skausmo gydymo priemonė, skatinanti audinių regeneraciją, mažinanti uždegimą bei skausmą, didinanti kolageno kiekį, kaulo tankį, taip pat skatinanti naujų kraujagyslių formavimąsi. Be to, procedūra yra visiškai saugi,  PRP terapijos metu naudojami to paties žmogaus kraujo kūneliai — trombocitai, o tai garantuoja visišką procedūros saugumą.